רועי כהן Roee Cohen
רועי כהן
מורה לשירת מקהלה שנה א'
בשיעורים התלמידים יתחלקו לקבוצות לפי אופי קולם. הבנות יתחלקו לשתי קבוצות – סופרן ואלט, והבנים יתחלקו לשתי קבוצות גם הם – בס וטנור. בשיעורים נעבוד על תכנים בשפה העברית בלבד, אותם ילמדו התלמידים לפי העיבוד המוזיקלי שאכין מראש. בשיעורים התלמידים ישירו יחד כגוף אחד לפי התפקידים שכל קבוצת קולות תלמד, מה שיחזק להם את עבודת האנסמבל. ילמדו גם אלמנטים של פיתוח שמיעה, רכישת צבעים ומודעות הרמונית, הפקות שירה שונות, עבודה על דיקציה, אינטונאציה, מפתחי פה שונים וארטיקולציה. נדרוש טקסטים ונחפש יחד משמעויות מגוונות, ניתן התייחסות גם לאינדיבידואל ולהתפתחות מקצועית אישית.
פרטים אישיים
הערות וקורות חיים בוגר בית הספר לאמנויות ע''ש תלמה ילין במגמת מוזיקה (ג'אז).
שירת בצה"ל בלהקת חיל חינוך כזמר ופסנתרן וניהל מוזיקלית להקות צבאיות ומוזיקאים מצטיינים. כיום כחלק משירות המילואים בוחן מועמדים לפני גיוס ללהקות צבאיות ומרצה בסדנאות מקצועיות לחיילים הטריים המגיעים לענף תרבות בצה''ל.
לקח חלק בהפקות תיאטרון רבות (בילי שוורץ, בילי אליוט, סיפור הפרברים ועוד..) כמנהל מוזיקלי, מלחין ופסנתרן.
בשנת 2016 המחמזר "סירות בודפשט" אותו ניהל מוזיקלית והלחין את שיריו זכה בפרס המחזמר הטוב ביותר במסגרת פסטיבל חג המחזמר בת ים.
החל משנת 2010 לקח חלק משמעותי במחלקות המוזיקה של תוכניות הטלויזיה: כוכב נולד, הכוכב הבא, בית ספר למוזיקה, דה וויס, אקס פקטור ועוד.. שימש כקלידן בהופעות חיות לאמנים דוגמת יובל דיין, קובי אפללו, שלומית אהרון ועוד.
מנחה הרכבים בבית הספר הגבוה למוזיקה "רימון", מנהל מוזיקלית מזה שנים הפקות של בית הספר הגבוה לתיאטרון "בית צבי" בו גם לקח חלק בשיעורי הגשת שיר לתלמידי בית הספר יחד עם השחקנית מיקי קם.
מלמד פסנתר באופן פרטי ובמוסדות להשכלה גבוהה. את השכלתו העיקרית על הפסנתר רכש בקונסרבטוריון באר שבע בהתמחות מוזיקה קלאסית ובקונסרבטוריון שטריקר בתל אביב מוזיקה ג'אז.
עבור לתוכן העמוד