אורון דהן
אורון דהן
פרטים אישיים
הערות וקורות חיים רקדן ומורה מוסמך לריקודים סלוניים ולטינו-אמריקאיים IATPD , IDTA ובעל סמכות שיפוט בינלאומית World Dance Council. חבר ההתאחדות הישראלית לספורט הריקוד IDSF.
מנהל בית-ספר לריקודים סלוניים בגני תקווה ויהוד בשנים 2010-2018. כיום מנהל את מועדון "אינדפנדאנס" לריקודים ספורטיביים סלוניים ולטינו-אמריקאיים במרכז התרבות סביון.
בוגר בית הספר למוזיקה ע"ש בוכמן-מהטה באוניברסיטת תל-אביב, בעל תואר שני M.Mus במגמת ביצוע-פסנתר.
זוכה העונה הראשונה בתכנית הטלוויזיה "רוקדים עם כוכבים" רשת, ערוץ 2.
השתתף גם בעונות השנייה, הרביעית, החמישית והשביעית לתכנית, לצידן של אליענה בקייר, ריקי גל, עינת ארליך, גאלה קוגן ועמית פרקש.
מועמד לפרס התיאטרון 2006 על כוריאוגרפיה להצגה "טיפול בטנגו" בבימויו של רוברטו פולק (תיאטרון חיפה), וכן מועמדו לפרס התיאטרון 2014 על כוראוגרפיה להצגה "הם יורים גם בסוסים" יחד עם אביחי חכם (תיאטרון הקאמרי).
כוריאוגרפיות בתאטרון: "טיפול בטנגו" בתאטרון חיפה 2006 ; "הם יורים גם בסוסים" בקבוצת תיאטרון גני תקווה, ספטמבר 2011 במאי: איציק סיידוף ובשנת 2013 בתיאטרון הקאמרי במאית: דדי ברון; "משפחה עליזה" בתאטרון הבימה 2016 במאי: נתן דטנר.
שיתף פעולה ככוריאוגרף עם יוצרים שונים במופעים רבים, ביניהם מחווה ליענקל'ה רוטבליט בקאמרי ריקוד עם מירה עווד, מופעי מחול "סובב עולם" בסוזן דלל לצד בת זוגו המקצועית פולינה צ'יקטונוב, "תפריט קינוחים" בצוותא ובסוזן דלל מאת רקדנית המחול המזרחי והיוצרת תמר בר גיל, "מעשה בחייל" מאת סטרווינסקי בשיתוף עם אנסמבל "גרופיוס" בניצוחו של דניאל כהן, ועוד רבים.
עבור לתוכן העמוד