לצאת נקי

מאת: קווין אליוט
נוסח עברי: עדה בן נחום
דמות: טוני
הערות: מערכה שנייה, תמונה שישית. מונולוג ערוך.

(מניח את שקית הקניות על השולחן, נותן מבט ארוך בגרג ומתחיל לרוקנו)
זה נעשה לא נעים. אני כל הזמן אומר לה לא, אבל אמא מתעקשת. אני חושב שהיא תמשיך עם זה גם כשאהיה בן 65. תסתכל... (מוציא סלמון מעושן) סלומון מעושן. היא לא יכולה להרשות לה את זה. וזה (מוציא צנצנת ריבה) מדודה רות. ריבת אוכמניות. מגדלת אותם בחצר שלה. (מוציא חפיסת עוגיות ומושיט לעבר גרג) עוגיות שוקולד צ'יפס. היא יודעת שאתה אוהב את זה. השתמשתם כל הזמן בדירה שלנו? או שאתם הולכים למקום אחר? (פאוזה) אתם עושים את זה כאן, לא? לא הבחנתי אף פעם בשום כתם. כל כך טוב, כי אני אף פעם לא....
וכל הלילות האלה שאנחנו לא עשינו את זה היה מפני ש"כבר מאוחר ואתה צריך לקום מוקדם".
רצית שאני אדבר לא? אז אני מדבר. מתי היתה הפעם הראשונה? לא אל תגיד לי. בלילה של יום השנה שלנו? או אולי אפילו לפני זה?
"קוזי פאן טוטה"... חשבתי שזה באמת מוזר שאתה מקשיב לזה. נו, אז איך זה באמת להזדיין עם מוצארט ברקע? ננסה את זה גם.
חשבתי שאני מריח משהו בזין שלך. לא אמרתי כלום כי חשבתי אפילו אם כן, אז מה? זה חשוב? אלה החוקים. מותר לו, כמו לי. זיונים מהצד זה חוקי. אבל סיפור של ארבעה חודשים זה לא חוקי! למה לא סיפרת לי?
היית צריך לספר לי, זה מגוחך, כל הרעיון היה שלא נצטרך לשקר אחד לשני.
(פאוזה - שומע את גרג אומר שהוא אוהב את רוברט)
(בלחש לעבר גרג) "אתה אוהב אותו"...? זה נשמע אמיתי לשם שינוי.
הוא זיון טוב? זיון יותר טוב ממני? זה העניין? הוא בטח טוב. נותן לך להיכנס לו מאחורה בלי בעיות אה? לא יודע להגיד לא המיוחם.
ואתה מוכן לסכן את הקשר שלנו רק בגלל שמצאת זיון יותר טוב ממני.
מי היה מאמין שחמש השנים שלנו יחד יקומו או יפלו בסופו של דבר על מידת הגמישות של פי הטבעת שלי...
)פאוזה)
אתה לא מבין? הדבר היחידי שרציתי בו באמת זה להיות איתך. יכולתי לוותר על הכל כל זמן שאתה שלי. אני נטרף כשאתה שם עין על מישהו אחר. שלא לדבר כבר על זיונים. כל פעם שידעתי שאתה עם מישהו הרגשתי בחילה. ניסיתי לא לחשוב על זה אבל לא יכולתי להוציא את זה מן הראש. שאתה תלחש את מה שאתה לוחש לי, תגנח באותה צורה כשאתה גומר, תנשק כמו שאתה מנשק אותי כשהכול נגמר ותחבק אותי ותעצום את העיניים. לא יכול לעמוד בזה יותר. נמאסו עלי כל הפאבים והמועדונים, נמאס לי לחפש, להתחרות, להעמיד פנים שאני רק לגברים אחרים כשכל מה שאני רוצה זה אותך. די, בוא נפסיק עם זה. בוא נתחיל מההתחלה. אנחנו לא זקוקים לאף, אחד אחר. רוברט שלך  אפילו לא היה הכי טוב בתור מנקה.
עבור לתוכן העמוד